Dzień Babci i Dzień Dziadka już wkrótce! Skąd wzięły się te święta i jaki prezent podarować najbliższym?

21 stycznia 1965 r. w Poznaniu wystąpiła Mieczysława Ćwiklińska, ówczesna legenda kina i teatru, znana m.in. z roli w sztuce „Drzewa umierają stojąc”, w której wcielała się w rolę Babci. Organizatorzy spotkania dziękując artystce za wystąpienie wręczyli jej kwiaty mówiąc, że to jej dzień – Dzień Babci. Od tego wydarzenia, corocznie obchodzone jest to święto. Dzień Dziadków został ustanowiony na dzień później – 22 stycznia. Tradycja znana jest również w innych krajach. W Wielkiej Brytanii dziadkowie obchodzą swoje święta w pierwszą niedzielę października, w USA i Kanadzie od 1978 r. obchodzony jest Narodowy Dzień Dziadków, a  w Rosji dopiero od 2009 roku. W Japonii natomiast obchodzony jest Dzień Szacunku Dla Wieku. We Francji i Holandii są to ruchome święta.

W tym roku Dzień Babci wypada w niedzielę, a Dziadka w poniedziałek. To doskonała okazja do złożenia dziadkom niedzielnej wizyty i podarowania wyjątkowego prezentu, który przypomni im o tym, jak bardzo są dla nas ważni. Jeśli zastanawiasz się, co warto wybrać, spieszymy z pomocą!

Spersonalizowany kubek, koszulka lub gadżet  

Zobacz nasze propozycje wyjątkowych designów przygotowanych specjalnie dla dziadka i babci. Dodaj ich imiona i podaruj spersonalizowany kubek lub koszulkę dzięki czemu sprawisz, że Twoi bliscy poczują się mile zaskoczeni!

Plakat do mieszkania dziadków

Wspólny prezent dla dziadków do doskonały pomysł. Plakat z nowoczesną grafiką i hasłem przypominającym o tym, jak bardzo są kochani będzie cieszył każdego dnia!

Zrób coś sam! 

Najlepsze prezenty to te prosto z serca, spersonalizowane, lub stworzone własnoręcznie. Zaskocz swoich najbliższych i stwórz coś samodzielnie. Mogą to być własnoręcznie upieczone i pięknie zapakowane ciasteczka, laurka z miłymi życzeniami, zaproszenie na wspólne wyjście do kina lub teatru lub magiczny słój wypełniony ciepłymi słowami. Daj znać, jakie prezenty na Dzień Babci i Dzień Dziadka przygotujesz w tym roku i zainspiruj innych! : )

 

Opublikowano: 15 stycznia 2018
Zespół Neogift.pl